طراحی سایت هتل : مسافران و گردشگران امروزه قبل از سفر به هر نقطه ای دوست دارند که مکان اقامت خود را پیدا، تعیین و رزرو کنند. فرقی نمیکند چه صاحبان تور و چه افراد عادی همیشه مایل هستند که مکان اقامت خود در مقصدشان را از قبل شناسایی کنند و بدانند که می خواهند دقیقا کجا اقامت داشته باشند. همین دغدغه های باعث شده است که هر هتل و یا مکان اقامتی مثل مهمانپذیر و یا متل نیاز به طراحی سایت هتل خویش داشته باشد.

 

طراحی سایت هتل

شما برای معرفی خود و قابلیت های هتل خود نیاز دارید تا اطلاعات مربوط را در جایی به مسافران و یا میهمانان نشان دهید و چه جایی بهتر از سایت هتل خودتان که می تواند به عنوان بخش رزرویشن اینترنتی هتل شما نیز عمل کند و بتوانید سوییت ها و اطاق های خود را اجاره دهید.

اگر یک مدیر هتل هستید هم اکنون با ما همراه شوید تا بدانید طراحی سایت هتل چقدر به شما کمک خواهد کرد.

طراحی سایت هتل برای شما در قدم اول می تواند جنبه معرفی شما را داشته باشد یعنی شما می توانید با طراحی سایت تمام امکانات خود را در سایتتان معرفی کنید تا مسافران بتوانند با مطالعه آن به سراغ شما آیند.

بی شک شما با تجربه هتل داری خویش می دانید که برای انتخاب یک هتل چه چیزهایی برای یک مشتری مهم است بنابراین دقیقا همه آن موارد مهم باید در سایت شما باشد. ولی ما سعی میکنیم در زیر برخی از امکانات یک سایت هتل را به شما بگوییم.

مشخصه های مهم در طراحی سایت هتل

صفحه اصلی در طراحی سایت هتل

صفحه اصلی در هر طراحی سایت مهم ترین بخش می باشد. چه به لحاظ گرافیکی و چه به لحاظ چینش اطلاعات، صفحه اصلی سایت هتل شما باید بگونه ای باشد که بتواند هم برای بازدید کننده جذاب باشد و هم اینکه اطلاعات کافی در اختیار کاربر بگذارد تا کاربران بتوانند براحتی نیازهای خود را در سایت پیدا کنند. شما بایستی در صفحه اول دارای یک منوی کامل باشید تا کاربران بتوانند با شما آشنا شوند.

تعداد زبان های سایت در طراحی سایت هتل

حتی اگر هتل شما چند ستاره نباشد بهتر است به غیر از زبان فارسی، زبان دیگری مثل انگلیسی را نیز برای ساتتان در نظر بگیرید. شاید یک روز یک توریست خارجی دنبال هتلی با مشخصات شما باشد.

بخش درباره هتل در طراحی سایت هتل

این بخش از منوی سایت در حقیقت شناسنامه هتل شما می باشد سعی کنید در این بخش اطلاعات کلی هتل، موقعیت جغرافیایی هتل، قوانین پذیرش هتل ، رویدادهای هتل و گالری تصاویر هتل را بگنجانید. این بخش می تواند اولین ارتباط مسافران با هتل شما را شکل دهد. کامل بودن این بخش از سایت هتل انتخاب شما توسط مسافران را تضمین میکند. بنابراین در طراحی سایت هتل خویش سعی بخش درباره هتل را کامل تر، زیباتر و جامع طراحی نمایید.

بخش امکانات هتل در طراحی سایت هتل

امکانات یک هتل در کنار قیمت ها یک عامل تاثیر گذار در انتخاب یک هتل است سعی کنید اطلاعات کاملی از رستوران و کافی شاپ ها، لابی، سالن های کنفرانس، امکانات تفریحی و ورزشی مراکز تجاری هتل خود را در این بخش قرار دهید.

بخش اتاق ها و سوئیت ها در طراحی سایت هتل

شما بایستی تعداد دقیقی از اطاق ها و سوئیت های خود را به مسافران اعلام کنید. سعی این توضیحات توام با عکس باشد. پیشنهاد ما این است که شما برای هر اطلاق یا سوئیت خود یک صفحه مجزا باز کنید و همراه با توضیح عکس های آن را نیز قرار دهید. اگر اطاق ها و سوئیت هایتان بر اساس ستاره می باشد آنها را نیز از هم تفکیک کنید.

بخش اطلاعات گردشگری در طراحی سایت هتل

این بخش به عنوان یک بخش راهنمایی و اطلاعات می تواند در اختیار مسافران و مشتریان شما قرار گیرد. سعی کنید در این بخش اطلاعات و راههای سفر، مکانهاي تاریخی، بازارها و مراکز خريد، مراکز تفریحی و ورزشی ، قوانين فرودگاهي، لينکهاي مفيد و نقشه شهر را قرار دهید.

رزرواسیون در طراحی سایت هتل

این بخش در حقیقت مهمترین بخش در یک طراحی سایت هتل است . شاید شما به عنوان یک مدیر هتل تنها بخواهید از طریق سایت هتل خود را معرفی کنید و بخواهید که رزروها و یا اجاره اطاق هایتان را بصورت تلفنی و یا حضوری داشته باشید و شاید هم بخواهید که به صورت اینترنتی خدماتتان را رزرو نمایند. ما می گوییم که بخش رزرواسیون در یک سایت هتل مهمترین بخش می باشد که مشتری از طریق آن شما را انتخاب میکند و به حسابتان پول واریز میکند. سعی کنید به لحاظ نرم افزاری این بخش را ساده طراحی کنید تا کاربر بتواند به راحتی انتخاب خود را انجام داده و پرداخت نماید.

بخش رزرو آنلاین مهمترین گزینه برای این بخش است. شما بایستی پیش بینی مسافران کم حال و بی حوصله را هم بکنید که دوست ندارند و یا نمی توانند اینترنتی رزرو کنند، برای آنها بخش رزرو تلفنی را اضافه کنید. امکان رزرو آژانسهای برتر و معرفی دفاتر مسافرتی را در بخش رزرواسیون سایت هتل خود قرار دهید. در صورتی که پکیج خاصی برای مسافران دارید آنرا هم در این بخش بیاورید.

در سایت هتل خویش بخشی را برای ارتباط دیگران با خود نیز قرار دهید.

درست است که سایت های هتل ها برای معرفی طراحی می شوند ولی شما به عنوان یک مدیر هتل فکری برای دیده شدن وب ساتتان در اینترنت بکنید. دیده شدن در اینترنت توسط مسافران و کاربران در حقیقت مراجعه مسافران به بخش رزرواسیون هتل شماست. کاربران مختلف از اقصی نقاط کشور و یا جهان بایستی بتوانند به سایت شما سر بزنند و یا آن را پیدا کنند.

این روزها مردم برای پیدا کردن هتل مورد دلخواهشان در اینترنت و گوگل جستجو میکنند. شما برای دیده شدن در اینترنت بایستی سایت هتل خود را سئو و بهینه سازی کنید. (سئو سایت را از اینجا بخوانید) سئو سایت هتل شما می تواند مسافران بیشتری را به سمت شما بکشاند البته سیاست شما در چگونگی این سئو بی تاثیر نخواهد بود، برای یک سئوی موفق سایت هتل از اینجا بخوانید.

اگر شما صاحب هتلی بدون سایت هستید و یا دارای یک سایت قدیمی می باشید هم اکنون می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و پس از مشاوره اقدام نمایید.