طراحی سایت مجله اینترنتی : واژه مجله در زندگی انسان ها همیشه حضور داشته است. همه افرادی که اهل مطالعات متفرقه بودند و یا علاقمند به موضوعات خاص و به روز سراغ مجلات را می گرفتند. از مجلات کودکان بگیرید تا مجلات ویژه بزرگترها و یا مشاغل و کسب و کارها.

با گسترش روزافزون اینترنت و حضور مستمر مردم در این فضا، مردم علاقمندی های خود را در این فضا دنبال می کنند و سعی میکنند مطالب مورد علاقه شان را پیدا کرده و در اینترنت مظالعه کنند.

در میان انبوه بیشمار سایت های موجود در اینترنت سایت هایی که مطالب بروز را منتشر میکنند همیشه مورد اقبال کاربران هستند. این سایت ها را ما به نام مجله اینترنتی میشناسیم. مجله اینترنتی تعریف خود را دارد. شاید ساده ترین تعریفی که بشود برای یک مجله اینترنتی به کار برد این باشد که مجله اینترنتی یک سایت با ساختار مشابه همان مجله های کاغذی است که دسته بندی های مخصوص خود را دارد و در مورد مسائل مختلف مطالب را منتشر میکند. شاید در ظاهر یک مجله اینترنتی سایت تجاری نباشد ولی این گونه سایت ها به شدت پولساز هستند.

 

طراحی سایت مجله اینترنتی

 

امروزه طراحی سایت مجله اینترنتی به عنوان یک فرصت شغلی مورد توجه افرادی است که می خواهند از اینترنت کسب درآمد کنند. البته برخی ها هم در ابتدا یک مجله اینترنتی را به عنوان یک سرگرمی و یا یک رسانه طراحی می کنند.

طراحی سایت مجله اینترنتی شاید در ظاهر مشابه طراحی سایت خبری باشد ولی مجله اینترنتی با یک سایت خبری تفاوت هایی را دارد که در ادامه به آنها نیز اشاره خواهیم کرد.
ما در زیر برخی ملاحظات را در طراحی سایت مجله اینترنتی بیان می کنیم که لازم است شما به عنوان یک کارفرما و یا طراح به هنگام طراحی سایت آنها را رعایت کنید.

برخی ملاحظات در طراحی سایت مجله اینترنتی

گرافیک در طراحی سایت مجله اینترنتی

شما با توجه به نوع و جنس مطالب مجله اینترنتی خود بایستی یک طراحی گرافیک خوب را داشته باشید. واقعا مهم است که قالب گرافیکی یک مجله اینترنتی در زمینه فناوری با قالب گرافیکی یک مجله اینترنتی در زمینه زیبایی و یا پزشکی متفاوت باشد. شما بایستی ملاحظاتی را در زمینه رنگ بندی سایت، تقسیم بندی صفحات سایت، ستون های کناری سایت، اسلاید شو، محل بنرهای سایت، مطالب برگزیده سایت، جدیدترین مقالات و غیره داشته باشید.

دسته بندی ها در طراحی سایت مجله اینترنتی

درست است که شما در یک مجله اینترنتی سعی دارید گرافیکی زیبا را طراحی نمایید ولی به خاطر داشته باشید که پس از مراجعه کاربر به سایت شما، بایستی نحوه چینش دسته بندی ها و در کل دسته بندی موضوعاتتان به اندازه ای سرراست باشد که کاربر بتواند به بخش های مختلف سر زده و از آن استفاده نماید.

امکان جستجو در طراحی سایت مجله اینترنتی

یک مجله اینترنتی بی شک مطالب بسیاری زیادی را خواهد داشت. شاید یک کاربر بخواهد موضوع خاصی را در میان مطالب و یا مقالات شما جستجو کند. بنابراین امکان جستجوی پیشرفته را در زمان طراحی سایت مجله اینترنتی تان پیش بینی کنید.

آرشیو مطالب در طراحی سایت مجله اینترنتی

شما اگر بتوانید بخش خاصی به عنوان آرشیو را در مجله اینترنتی خودتان قرار دهید به کاربرانتان می توانید این امکان را بدهید که اگر می خواهند مطالب مربوط به یک دوره زمانی را در سریعترین زمان ممکن ببینند بتوانند به راحتی آن را پیدا کنند. آرشیو روزانه، هفتگی، ماهانه. حتی اگر می توانید امکانی را قرار دهید که کاربران بتوانند این آرشیو را دانلود و یا پرینت بگیرند.

موقعیت های بنر در طراحی سایت مجله اینترنتی

شما به عنوان یک طراح باید در کمال ظرافت موقعیت های خوب و در دیدرسی را به عنوان موقعیت های بنر در طراحی سایت خود لحاظ کنید. ما گفتیم که مجله های اینترنتی می توانند به شدت پولساز باشند، بله کسب درآمد عمده شما در یک مجله اینترنتی از همین موقعیت های بنر است. بنابراین سعی کنید در کنار طراحی زیبا و جذاب برای کاربرانتان، جاهای خوبی را برای بنر پیش بینی کنید.

مجله های اینترنتی به واسطه مطالب زیادی که منتشر می کنند خیلی سریع توسط موتورهای جستجو دیده شده و صفحات آن ایندکس می شود ولی ما پیشنهاد میکنیم برای موفقیت بیشتر و سریعتر، پس از طراحی سایت خود سراغ سئو سایت خود نیز بروید. سئو به شما امکان خواهد داد که در نتایج جستجوی گوگل ظاهر شود و کاربران با جستجوی موضوعات مطالب سایتتان شما را پیدا کنند.

ما می توانیم برای داشتن یک مجله اینترنتی خوب اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم. برای اینکار میتوانید با کارشناسان ما صحبت کنید.