راهکارهای تولید محتوا در طراحی وب سایت : محتوای جدید و تازه که منحصر به فرد ، به روز و مرتبط و متناسب با نیاز کاربران باشد ، چیزیست که مخاطبان و بازدیدکنندگان وب سایت شما را به وجد می آورد . همچنین محتوای تازه و به روز ، کاربران را تشویق به بازدید دوباره از صفحات سایت شما و به اشتراک محتوای وب سایتتان با دیگران می کند . اما تولید محتوای منحصر به فرد به طور مداوم و مستمر برای یک وب سایت ، با توجه به حجم بالای صفحات موجود در فضای وب ، کمی دشوار و چالش برانگیز است و یک مدیر وب سایت باید توان رقابت با سایر سایتهای مشابه را داشته باشد . در ادامه این مقاله ، به طرح راهکارهای تولید محتوا در طراحی سایت خواهیم پرداخت .

 

تولید محتوا

 

فکر و توجه کردن به نیازهای کاربران و مخاطبان وب ، یکی از مهمترین راهکارهای تولید محتوا در طراحی سایت

یکی از بهترین راه ها برای نوشتن و قرار دادن مطالب بر روی صفحات سایت ، این است که با مخاطبان در ارتباط باشیم و ببینیم که بیشتر چه مطالبی مورد نیاز آنهاست و بیشتر درباره آن سوال و جست و جو می کنند . اگر شما بتوانید محتوا و مطالبی بر روی وب سایت خود قرار دهید که پاسخ نیازها و پرسش های مخاطبان و کاربران وب را به خوبی بدهد ، سایت شما شانس بیشتری نسبت به سایر صفحات وب برای افزایش بازدید و رتبه در موتور جست و جو پیدا خواهد کرد .

بحث درباره تغییر و تحولات روز دنیا در مطالب وب سایت

در کار تولید محتوا ، همیشه می بایست آگاه از اخبار روز بود و اتفاقات تازه و جالب را برای مخاطبان وب در صفحات وب سایت منتشر کرد . مثلا نوشتن مطالب به روز به طور مداوم در حوزه های علمی ، صنعتی ، تکنولوژی ، … (به تناسب موضوع اصلی وب سایت) می تواند توجه تعداد مخاطبان زیادی را به سایت شما جلب کند . مسئله دیگری که باید به آن توجه شود ، پیش بینی تغییرات و تحولات آینده و انتشار مطالبی در این خصوص است که باعث افزایش اعتبار و درستی مطالب سایتتان نزد مخاطب می شود . اینگونه مخاطبان وب به طور مداوم از صفحات سایت شما بازدید می کنند تا از از جدیدترین اخبارها و مطالب مطلع شوند .

بازدید از محتوا و مطالب سایر وب سایتها برای آگاهی از عملکرد رقیبان خود در فضای وب

سعی کنید همیشه از عملکرد رقیبان خود در فضای وب مطلع باشید ، چرا که اینگونه می توانید یک برنامه ریزی دقیق برای تولید محتوای وب سایت خود انجام دهید تا بازدید و مخاطبان صفحات وب خود را از دست ندهید . ورود به مباحث تخصصی در مطالب سایت می تواند فوق العاده تاثیر گذار بر جلب توجه بازدیدکنندگان و افزایش اعتبار سایت شما از دید آنها باشد .

گریز زدن به موضوعات مختلف در مطالب وب سایت و زیر نظر داشتن سلایق مخاطبان در تولید محتوا

همانطور که در بخش قبلی ذکر شد ، توجه به اتفاقات و اخبار روز دنیا می تواند بسیار در تولید محتوا به شما کمک کند . یکنواختی در مطالب وب سایت ممکن است برای مخاطبان و بازدیدکنندگان خسته کننده باشد . یکی دیگر از راهکارهای تولید محتوا در طراحی وب سایت که توصیه می شود ، تنوع بخشیدن به محتوا و مطالب سایت و گریز زدن به موضوعات متنوع است . مثلا اگر میبینید که موضوعی در حال حاضر بسیار مورد توجه بحث مردم قرار گرفته است ، سعی کنید شما نیز برای جلب توجه کاربران و بازدیدکنندگان وب ، در آن بحث وارد شوید و درباره آن مطلب بنویسید ؛ مانند موضوعات داغ سیاسی ، ورزشی ، … و به طور کلی رویدادهای تازه و بحث برانگیز . ضمنا پس از انتشار مطالب بر روی صفحات وب سایتتان ، توجه به کامنت ها و نظرات مخاطبان بسیار حائز اهمیت است و سعی کنید به عنوان نویسنده مطلب حتی المقدور پاسخ آنها را بدهید .

نوشتن مطالب از تجربیات شخصی و یا نظرات و تجربیات افراد معتبر در زمینه های مرتبط با موضوع وب سایت

راهکار دیگری که برای تولید محتوای وب سایت توصیه می شود ، استفاده از تجربیات شخصی و یا سایر افراد معتبر در نوشتن مطالب وب سایت است . این نوع مطلب نوسی ، روشی جالب توجه برای مخاطبان است ، چرا که برگرفته از زندگی و تجربیات شخصی خود نویسنده مطلب یا فردی مشهور می باشد . مثلا نوشتن سفرنامه ، اتفاقات جالب و هیجان برانگیزی که در طول زندگی شخص رخ داده است ، انتقال تجربیات مفید زندگی به مخاطبان ( در حوزه های مختلف و به ویژه زمینه های حرفه ای و تخصصی ) ، … همه اینها می تواند برای بازدیدکنندگان و کاربران انگیزه ای ایجاد کند تا مستمرا از سایت شما بازدید کنند و از مطالب جدید صفحات وب شما ، استفاده و بهره کافی را ببرند .

سئو سایت و پشتیبانی سایت وب نوش آماده ارائه خدمات نوین برای توسعه و تولید محتوا برای سایت شماست برای کسب مشاوره تولید محتوا می توانید با ما تماس بگیرید .

شماره تماس : ۰۲۱۶۶۵۱۵۰۸۸