طراحی فروشگاه اینترنتی : با رونق فروشگاه های اینترنتی و طراحی سایت فروشگاهی در عرصه تجارت الکترونیک امروزه فروشگاه ساز های اینترنتی زیادی طراحی شده است . هر برنامه نویسی برای کسب در آمد از دانش خود اقدام به طراحی فروشگاه اینترنتی مختلف کرده و در یک وب سایت فروش فایل به معرض فروش گذاشته است . برخی از این طراحان وب سایت برای طراحی فروشگاه اینترنتی از سیستم های مدیرت محتوای آزاد مانند وردپرس ، جوملا ، دروپال ، اپن کارت ، پرستا شاپ و … استفاده کرده اند و برخی دیگر برای طراحی وب سایت فروشگاهی از cms اختصاصی خود استفاده می کنند .

هر یک از این موارد بالا برای خود امتیازاتی دارد و در مقابل معایبی نیز دارد . در زیر به توضیح مختصری در این باره می دهیم با وب نوش همراه باشید .

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با طراحی فروشگاه اینترنتی می توانید با مشاوره طراحی سایت وب نوش تماس بگیرید .

 

طراحی فروشگاه اینترنتی

 

 

برخی ویژگی های طراحی فروشگاه اینترنتی 

هر ایده ای که در زمینه طراحی فروشگاه اینترنتی پدید می آید . برای آن طرح ها و امکانات در ذهن فرد به وجود می آید لذا به طور یقین نمی توان تمام موارد در رابطه با ویژگی های طراحی فروشگاه اینترنتی را بیان کرد . در اینجا قصد ما فقط معرفی ویژگی های کلی در طراحی فروشگاه اینترنتی می باشد .

طراحی گرافیک سایت فروشگاه اینترنتی

یکی از موارد مهم در طراحی فروشگاه اینترنتی ، طراحی کرافیک وب سایت است . یا همان طراحی سایت UI که از اهمیت بالایی در سئو و بهینه سازی وب سایت و نیز کاربرپسند بودن دارد . استفاده از تصاویر و رنگ بندی ویژه در طراحی گرافیک وب سایت هر کاربری را به خود جذب می کند . لذا در طراحی فروشگاه اینترنتی اولین قدم در طراحی گرافیک سایت فروشگاه اینترنتی می باشد . پس همیشه در سیستم طراحی خود یک گرافیست حرفه ای داشته باشید .

رعایت طراحی UX در طراحی فروشگاه اینترنتی

چیدمان عناصر وب سایت فروشگاهی به ویژه در طراحی صفحه اول فروشگاه اینترنتی از اهمیت بالایی برخوردار است . هر کاربر در ابتدای کار وارد وب سایت فروشگاهی که می شود . صفحه اول فروشگاه اینترنتی را می بیند . از این رو برای جذب بیشتر کاربران باید دقیق طراحی UI را در فروشگاه انترنتی رعایت کنیم .

طراحی ریسپانسیو فروشگاه اینترنتی

برخی از سیستم های فروشگاهی به دلیل گستردگی به صورت ریسپانسیو طراحی نشده است از این رو با موبایل و تبلت سازگاری ندارد. از طرف دیگر طراحی ریسپانسیو سایت یکی  از فاکتورهای مهم در سئو و بهینه سازی وب سایت می باشد . لذا بهترین راه برای بالا بردن ترافیک سایت و اینکه کاربران اینترنتی که از طریق موبایل و تبلت وارد وب سایت می شوند را از دست ندهیم باید وب سایت به صورت ریسپانسیو طراحی شود .

 

طراحی فروشگاه اینترنتی

 

طراحی سایت بر اساس اصول سئو

یکی از مهمترین بحث هایی که امروزه وجود دارد بحث سئو و افزایش رتبه وب سایت در نتایج جستجوی گوگل می باشد . بهترین گرافیک سایت + بهترین طراحی ui و طراحی UX را نیز داشته باشید اگر وب سایت شمات در نتایج جستجو دیده نشود وب سایت و تجارت اینترنتی شما رو به شکست خواهد رفت . لذا مهمترین فاکتور بازاریابی اینترنتی امروزه سئو و بهینه سازی وب سایت می باشد .

طراحی سایت بر اساس اصول سئو به این منظور نیست که در همون اوایل وب سایت شما در رتبه های بالای نتایج جستجو دیده شود بلکه به این صورت است که همیشه وب سایت از هر نظر سئو داخلی بالایی دارد و با رعایت اصول سئو در محتوا گذاری به ویژه معرفی محصولات رتبه وب سایت شما هر روز به بالاترین مکان افزایش خواهد داشت.

استفاده از استانداردهای روز دنیا در طراحی فروشگاه اینترنتی

تکنورژی های جدید در برنامه نویسی هر روز بر پیشرفت این علم کمک بزرگی می کنند . از این رو روند موتورهای جستجو نیز بر این اساس می باشد و امروزه طراحی سایت با استفاده از سیستم های HTML5 وCSS3 مهمترین فاکتور می باشد . به جای استفاده از جاوا اسکریپت استفاده از کتابخانه های آن پیشنهاد می شود . مانند جی کوئری و …

استفاده از زبان برنامه نویسی php می تواند انعطاف بالایی به وب سایت شما دهد . یا استفاده از پایتون برای برنامه نویسی بهینه سازی کد ها را به همراه دارد و وب سایت از نظر امنیتی بسیار بالا خواهد بود .

رعایت ناوربری آسان در طراحی فروشگاه اینترنتی

توجه داشته باشید صفحه فرود شما که همان صفحه اول فروشگاه اینترنتی می باشد . باید دسترسی های خوبی به تمام صفحات وب سایت داشته باشد .  برای همین بهترین ناوبری را باید در صفحه اول پیاده کنید تا کاربران از گشت و گذار در وب سایت شما اذیت نشوند و به راحتی بتوانند محصول مورد نیاز خود را پیدا کنند.

ساختار اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

یکی از مهمترین فاکتورها در رابطه با برند سازی وب سایت فروشگاهی ایجاد شبکه های اجتماعی زیاد است برای اینکه فروشگاه خود را به تمام مردم معرفی کنید استفاده از شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید.

در طراحی فروشگاه اینترنتی به این نکته توجه داشته باشید که حتما سیستم اشتراک گذاری را در طراحی ایجاد کنید. و نیز قابل گسترش باشد .

تمام موارد بالا کلیات مهم در رابطه با طراحی فروشگاه اینترنتی می باشند و در رابطه با ریز مسائل باید ایده را بررسی کنیم و امکانات لازم و درخواستی را اعمال کنیم .
برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با تیم طراحی وب نوش و ایده پردازی ما تماس بگیرید تا راهنمایی ها لازم را برای شما ارائه دهیم . بهترین تیم بازاریابی اینترنتی همیشه در کنار شماست .

طراحی فروشگاه اینترنتی و سئو فروشگاه اینترنتی

در یکی از فاکتورهای بالا (شماره ۴) اشاره ای مختصر به طراحی سایت بر اساس اصول سئو داشتیم در اینجا یکم بحث را بازتر می کنیم . در طراحی فروشگاه اینترنتی هدف اصلی کسب در آمد از اینترنت و فروش آنلاین می باشد. و در کنار آن نیز می توان اهداف دیگری را نیز دنبال کرد .
باید توجه داشته باشیم که فروشگاه انترنتی زیادی در حال فعالیت می باشند و هر یک از آنها مخاطبان و مشتریان خود را دارند لذا برای رقابت با این فروشگاه های انترنتی برخی از راهکارهایی وجود دارد که باید به آنها دقت داشته باشیم و نیز عمل کنیم .

در اینجا به بررسی سه فاکتور مهم در بازاریابی اینترنتی و رقابت در اینترنت می پردازیم :

۱-    سئو فروشگاه اینترنتی
۲-    بازاریابی محتوا
۳-    بازاریابی شبکه های اجتماعی

سئو فروشگاه اینترنتی

بهترین و ماندگارترین سرمایه گذاری در اینترنت برای وب سایت تجاری سئو و بهینه سازی وب سایت است . شاید در ابتدای کار هزینه زیادی برای صاحبان وب سایت داشته باشد . ولی در نهایت این یک سرمایه گذاری امن می باشد . چراکه وب سایت شما وقتی در دید کاربران اینترنتی قرار بگیرد تما هزینه ها جبران خواهد شد .

سئو راهکاری است برای بالا بردن رتبه وب سایت شما در نتایج جستجوی گوگل و هر موتور جستجوی دیگر .

اما مهمترین مسئله اینجا مطرح می شود که سئو به چه صورتی برای یک وب سایت فروشگاهید انجام خواهد شد ؟ برای هر شروعی استفاده از سئو کلی سایت از اهمیت بالایی برخوردار می باشد به ویژه وب سایت فروشگاهی که دارای تعداد زیادی محصول می باشد . چرا که نمی توان تک تک محصولات را سئو و بهینه کرد . لذا بهترین راه برای سئو فروشگاه اینترنتی سئو کلی و در نهایت سئو کلمات کلیدی خیلی مهم و تجاری می باشد . البته برخی از محصولات برای فروشگاه اینترنتی می تواند سود زیادی داشته باشد در این صورت بهترین راه سئو صفحه خاص برای صفحات وب این محصولات می باشد .

 

طراحی فروشگاه اینترنتی

 

برای سئو کلی کلمات کلیدی و مهم استخراج می شوند و در نهایت یک توضیحات متای تخصصی ایجاد شده و تمام صفحات و محتوای وب سایت و نیز لینک های داخلی و همچنین url های صفحات کاملا بهینه می شوند . در اصل زمینه برای فعالیت گسترده و سئو تمام کلمات آماده می شود و تنها بعد از اعمال سئو کلی شما باید خارج از وب سایت فعالیت کنید و نیز بروز رسانی مرتب وب سایت که از اهمیت بالایی برخوردار می باشد .

بازاریابی محتوا برای فروشگاه انترنتی

بحث بازاریابی محتوا بسیار بحث بزرگ و مهم می باشد و یک بحث خیلی پیچیده می باشد یکی از مهمترین فاکتورهای بازاریابی محتوای دیجیتال می باشد که ما در این زمینه زیاد بحث می کنیم و با یک مثال  آن را پایان می دهیم .

توجه داشته باشید تمام فعالیت های انسان در نهایت به محتوا ختم می شود همان طور که از ابتدای بشریت نیز انسان به تولید محتوا اهمیت زیادی می داده است . اگر به غارها ی کهن توجه داشته باشید متوجه خواهید شد که چقدر انسان های غار نشین به تولید محتوا اهمیت می دادند .

یا با پیشرفت علم و تکنولوژی روزنامه ها نوشتن محتوا را تعطیل نکرده اند و  کارشان را ادامه می دهند مجله های تخصصی زیادی ایجاد شده . یا امروزه دیگر پزشکان باهوش به هیچ وجه از آگهی برای جذب مشتری استفاده نمی کنند و به جای آن از تولید یک مقاله حرفه ای برای این کار بهره می برند یا معلمی را در نظر بگیرید که همیشه در حال تدریس می باشد و دانش آموزان زرنگ همیشه گفته های معلم را می نویسند پس معلم نیز در حال تولید محتوا می باشد.

اما هدف ما از این گفته ها این است که بیایم و بازاریابی محتوای وب سایت خود را قدرتمند کنیم و آنهم تولید محتوا و توسعه محتوای وب سایت است . هر روز بهتر است در بروز رسانی سایت خود از محتوای جذابی برای کاربران استفاده کنیم . استفاده از بازاریابی محتوا در برند سازی برای شما کمک بزرگی خواهد کرد . برای اینکار می توانید هر روز بهترین مقالات را بنویسید و در وب سایت معتبر خودتان انتشار دهید و سایت را یک منبع اطلاعاتی بزرگ برای کاربرانتان قرار دهید تا دیگر برای کسب اطلاعات به وب سایت های دیگر مراجعه نکنند .

این مخصر گفته ای در رابطه با بازاریابی محتوا می باشد که برای شما اشاره کردیم .

بازاریابی شبکه های اجتماعی

باید دقت داشته باشیم بازاریابی شبکه های اجتماعی یا همان بازاریابی رسانه های اجتماعی در راستای جذب کاربر برای افزایش رتبه وب سایت انجام می شود که برای این کار بهترین راه تولید مطالب جذاب در رسانه های اجتماعی می باشد که از این طریق کاربران را وارد وب سایت نموده و محصول خود را به آنها معرفی کنیم . توج داشته باشیم که شبکه های اجتماعی امروزه جایگاه بزرگی را در بین مردم دارند به ویژه شبکه های اجتماعی تلگرام ، اینستاگرام ، فیس بوک ، لینکدین ، گوگل پلاس  و … که همیشه پر از افرادی هستند که دنبال جایی برای دریافت نیاز خود می باشند . لذا شبکه های اجتماعی هدف بزرگی برای بازاریابی اینترنتی می باشند .

امید واریم این مقاله راهنمایی کلی برای پیش برد ایده شما در طراحی فروشگاه اینترنتی باشد . شما می توانید برای کسب اطلاعات کافی در  رابطه با طراحی فروشگاه اینترنتی با مشاوره سئو وب نوش تماس بگیرد تا از مشاوره رایگان سئو بهره مند شوید.

منبع : طراحی سایت وب نوش