طراحی سایت با وردپرس :  امروزه استفاده از cms های رایگان نسبت به cms های اختصاصی رواج بیشتری دارد. یکی از این cms (سیستم مدیریت محتوا) وردپرس است . که محبوبترین cms در دنیا می باشد . وردپرس در پایه ریزیش برای طراحی وبلاگ و برخی از وب سایت های سایده شرکتی است . که در این کار بسیار موفق و قدرتمند عمل کرده است. در حال حاضر آماری که وب سایت w3techs ارائه نموده است . وردپرس ۲۶٫۶ درصد وب سایت های موجود را شامل می شود که در حدود یک چهارم وب سایت های اینترنتی می باشد .

در آمار های اخیر نیز استفاد ه از وردپرس در ایران در حدود ۴٫ درصد بوده که از این آمار برای وب سایت هایی است که دارای دامنه .ir می باشند . در زیر جدول استفاده از cms های رایگان در ایران را می توانید مشاهده نمایید .

 

طراحی سایت با وردپرس

در این مقاله قصد دارم مزایا و معایب طراحی سایت با ورد پرس را برایتان تشریخ کنم :

مزیت های طراحی سایت با وردپرس

۱-    وردپرس رابط کاربری آسان و روانی دارد : یکی از دغدغه های کاربران و مدیران سایت در  نحوه استفاده از رابط کاربری وب سایت ها می باشد . سیستم مدیریت وردپرس به دلیل اینکه برای طراحی وبلاگ توسعه داده شده است . دارای رابط کاربری بسیار آسان می باشد . که هر کاربری بدون داشتن دانش زیاد در زمینه طراحی سایت می تواند پشتیبانی سایت وردپرسی را به عهده بگیرید .

۲-    نصب و بروز رسانی آسان در طراحی سایت با وردپرس : وردپرس دارای سیستم  مدیریت محتوای است که می توانید بر روی انواع مختلفی از سیسم عامل ها نصب و راه اندازی کنید .  همچنین این سیستم دارای نگارش غیر رسمی و قابل حمل نیز می باشد که می توانید از آن هم استفاده نمایید . وردپرس را می توانید در زیر ۵ دقیقه نصب و در مدت زمان اندکی آن را به نسخه جدید انتقال دهید. ارتقاء وردپرس در بین سایر سیستم های تولید محتوا راحتر است .

۳-    پشتیبانی قدرتمند وب سایت ها از سیستم وردپرس : وردپرس توسط افراد خلاق و باهوش که به دنیای برنامه های متن باز علاقه مند هستند در انجمنها و وب سایت های مخصوص پشتیبانی و توسعه داده می شود. توجه داشته باشید که وردرپرس به دلیل محبوبیت بالایی که دارد. هر روز به تعداد افزونه های رایگانش اضافه می شود و نسبت به سایر cms های رایگان بیشترین تعداد افزونه را دارد.

۴-    هسته وردپرس قابل حمل است : وردپرس را می توانید به راحتی به صورت دستی با پشتیبان گیری از فایل ها و دیتابیس از سرویس میزبانی وب به یک سرویس میزبانی دیگر انتقال داد.

۵-    مدیریت نوشه ها در وردپرس بسیار قدرتمند است : وردپرس برای تولید محتوا و وبلاگ طراحی شده است از این رو دارای سیستم قدرتمند برای مدیریت نوشته ها و برگه های خود در نظر گرفته است شما می توانید قبل از انتشار نوشته در وب سایت خود آن را در پیش نویس ذخیره و به صورت پیش نمایش ابتدا ببینید و در صورت نیاز به تغییر ، تغییرات را اعمال کنید و دوباره انتشار را بزنید. هم چنین می توانید در بین نوشته های خود از تصاویر ، ویدئو و فایل های صوتی نیز استفاده نمایید .

۶-    تعیین سطح دسترسی برای کاربران در طراحی سایت با وردپرس به راحتی انجام می پذیرد

۷-    هیچ سیستم محتوایی نمی تواند url های زیبایی که وردپرس ایجاد می کند را داشته باشد.

۸-    سئو وب سایت وردپرسی ک در رابطه با این مورد در مقالات بعدی بیشتر بحث می کنیم ولی در کلامی خلاصه سئو وردپرس در بین سایر cms ها زبان زد می باشد و دارای قدرت بالایی است . به دلیل هسته سبک وردپرس و همچنین محتوا محور بودنش سئو سایت بالایی دارد.

معایب طراحی سایت با وردپرس

۱- جدیدترین عیب طراحی سایت با ورد پرس امنیت پایین آن می باشد. با رشد روز افزون نرم افزار همیشه خطر امنیتی برای تمامی cms ها وجود دارد بخ حصوص برای وردپرس که محبوبیت زیادی هم دارد و همیشه در معرض تهدید است بنابر این مدیر وب سایت های وردپرسی باید همیشه خود را برای مقابله با این نرم افزارهای خطرناک از نظر امنیتی در سطح بالایی نگه دارد.

۲-وردپرس در اصل برای طراحی وبلاگ مطلب پیاده سازی شده است . و برای طراحی سایت های بسیار مدرن و پیشرفته مانند فیس بوک  نمی توان ازش استفاده کرد.

۳-تمپلت ها ، پلاگین ها ، و برخی از افزونه های کاربردی ارائه شده برای وردپرس بسیار گران هستند و پشتیبانی درستی از آنها نمی شود.

۴-در کل وردپرس برای وب سایت هایی قابل استفاده است که محتوا محور هستند

برای طراحی سایت با وردپرس می توانید با مشاوره سایت وب نوش تماس بگیرید: