) برای راه اندازی یک وب سایت باید چه کنم؟

اگر شما به اندازه کافی دانش طراحی سایت را ندارید، می توانید این کار را به یک طراح بسپارید. برای انتخاب طراح دقت لازم را داشته باشید بطوریکه که دانش کافی برای طراحی وب سایت شما را مطابق نیازهایتان داشته باشد. برای آشنایی بیشتر با ما می توانید وب سایت ما را کامل ببینید و با نمونه کارهای ما، مشتریان ما و میزان توانمندی ما آشنا شوید.

۲) اصولا طراحی سایت چقدر زمان نیاز دارد؟

زمان طراحی سایت بسته به ماموریت سایت متفاوت است. در وب نوش طراحی سایت ساده و متوسط در زمان ۲۰ روزه انجام میگیرد که این زمان شامل طراحی قالب گرافیکی سایت، راه اندازی اولیه و تست و تحویل می باشد. برای سایت های پیچیده تر این زمان افزایش می باشد به طور مثال برای راه اندازی یک سایت فروشگاهی حداقل زمان ۳۰ روز و یا سایت های پیچیده تر زمان های بیشتری لازم است.

۳) یک طراحی سایت چه مراحلی را شامل می شود؟

انتخاب نام مناسب برای دامنه و ثبت دامنه انتخابی و خرید هاست برای بارگذاری وب سایت.
تحلیل دقیق کسب و کار و تهیه یک لیست از نیازمندیها برای رعایت در طراحی سایت
طراحی و پیاده سازی قالب گرافیکی سایت
برنامه نویسی و پیاده سازی امکانات نرم افزاری سایت
تست اولیه سایت و بارگذاری مقدماتی
رفع عیوب احتمالی موجود سایت
آموزش کاربری پنل مدیریت سایت
پشتیبانی و نگهداری سایت

۴) آیا تمام مراحل قید شده توسط وب نوش انجام میشود؟

تمامی مراحل اشاره شده جزو تعهدات و وظایف ما نسبت به مشتریان می باشد.

۵) آیا در طراحی قالب گرافیکی سایت نظرتان مشتریان لحاظ میشود و گرافیک سایت مطابق سلیقه ما طراحی میشود؟

سیاست کاری وب نوش بر اساس طراحی سایت مطابق سلیقه مشتریان می باشد. ما همان طرحی را برای شما طراحی میکنیم که سلیقه شماست، هرچند سعی میکنیم تا نظرات خوبی را ارائه دهیم و شما را راهنمایی هم بکنیم. ولی در کل قالب گرافیکی سایت بر اساس سلیقه مشتری طراحی میشود.

۶) سایت طراحی شده توسط وب نوش چه ویژگی هایی را دارد؟

سایت های طراحی شده در وب نوش ویژگی های زیر را دارند
طراحی سایت بر اساس اصول سئو و موتورهای جستجوی گوگل
طراحی سایت با صفحات پویا (طراحی سایت داینامیک)
استفاده از استانداردهای روز طراحی سایت
استفاده از زبان برنامه نویسی php و Html و  Css
طراحی سایت های با عملکرد خوب و سرعت لود بالا
طراحی سایت سازگار با گوشی های هوشمند (طراحی سایت رسپانسیو)
طراحی سایت کاربرپسند با دسترسی سریع به تمام بخش های سایت

۷) طراحی سایت داینامیک چیست؟

طراحی سایت کلا بر دو نوع استاتیک و داینامیک می باشد. در طراحی سایت استاتیک تعدادی صفحه برای شما طراحی میشود که شما نمی توانید آنها را خودتان ویرایش کنید و در حقیقت پنل مدیریتی وجود ندارد که شما بتوانید سایت خودتان را مدیریت کنید. بالعکس در یک سایت داینامیک، وب نوش یک پنل مدیریت را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید تمامی تغییرات دلخواهتان را از انجا اعمال کنید و سایت را بروزرسانی نمایید و هر تعداد مطلب و یا صفحه که دوست دارید ایجاد نمایدد.

۸) طراحی سایت رسپانسیو چیست؟

این روزها که استفاده عمومی مردم از گوشی های هوشمند زیاد شده است، نحوه نمایش سایت در یک گوشی هوشمند بسیار مهم می باشند. کاربران دوست ندارند که هنگام دیدن وب سایت در گوشی هوشمند اذیت شوند. برای راحتی کاربران نسخه رسپانسیو یا همان نسخه سازگار با گوشی هوشمند نیز باید طراحی شود تا کاربران براحتی بتوانند سایت شما را ببینند.

۹) طراحی سایت با اصول سئو یعنی چه؟

وقتی یک سایت با اصول سئو سایت طراحی می شود و قوانین الگوریتم های گوگل را رعایت می کند، باعث میشود که گوگل رتبه خوبی را به این سایت بدهد و در حقیقت صفحات سایت شناخته و به کاربران پیشنهاد دهد. عدم طراحی سازگار با این قوانین گوگل شما را در آینده دچار مشکل میکند.

۱۰) آیا وب سایت با پرتال تفاوت دارد؟

وب سایت و پرتال در ظاهر هیچ تفاوتی با هم ندارند و هر دو دارای یک آدرس (URL) می باشند که کاربر با تایپ آن آدرس هر دو را می بیند. تفاوت این دو تنها در نحوه ساماندهی وب سایت و امکانات آن می باشد. به عنوان مثال در یک پرتال امکان لاگین کردن وجود دارد و کاربران می توانند در پرتال عضو شده و هر بار با وارد کردن یوزرنیم و پسورد خود وارد پرتال شوند و از امکانات آن استفاده کنند مثل سایت های دانشگاهی و دیدن نمرات ترمف در حالی که در یک سایت لزوما عضویت و یا ورود کاربر وجود ندارد.
وظیفه یک پرتال ارائه خدمات به کاربرانش است، اگر شما قبلا دانشجو بوده باشید به یاد دارید که شما پس از ورود به پرتال دانشگاه می توانستید صفحه مخصوص به خود را ببینید و تمام سرویس های فعال برای خود در انجا را مدیریت کنیدف از انتخاب واحد تا حذف و اضافه و رزرو غذا و غیره. در حالی که در یک وب سایت اصل بر نمایش اطلاعات به همه می باشد و هیچ کسی هیچ صفحه شخصی خود را ندارد.
در کل تفاوت پرتال و سایت در ارائه سرویس به کاربران است و تا زمانی که فقط از طریق یک سایت به همه نشان داده میشود و هیچ سرویس خاصی برای افراد خاصی را ندارد ما با سایت مواجه هستیم مثل سایتهای شرکتی، شخصی که برای معرفی محصول و یا شخص طراحی میشوند. در حالی که سایت های فروشگاهی، سایت آگهی، سایت های سازمانی و دانشگاهی پرتال هستند.

۱۱) برای طراحی سایت باید چه هزینه هایی انجام بدهیم؟

شما در زمان سفارش طراحی سایت ۳ هزینه عمده را پیش رو دارید.
۱٫    هزینه برنامه نویسی و طراحی سایت
۲٫    هزینه اجاره فضا یا همان هاست برای بارگذاری وب سایت
۳٫    هزینه ثبت دامنه که ناچیز است.

۱۲) آیا پس از طراحی سایت باز هم هزینه ای را باید بپردازیم؟

هزینه های اعلام شده برای یکسال اول است. شما با پرداخت هزینه های بیان شده یک وب سایت را برای یک سال خریداری میکنید. در سالهای بعد برای نگهداری سایتتان یک هزینه پشتیبانی و نگهداری سایت، هزینه اجاره فضا و تمدید دامنه را دارید که هزینه پشتیبانی فنی و نگهداری سایت شما ۱۰% مبلغ طراحی سایت شما می باشد.

۱۳) در انتخاب یک طراح برای سایت خود باید به چه نکاتی دقت داشته باشیم؟

با توجه به اینکه داشتن یک سایت نیاز به پشتیبانی و خدمات پس از فروش دارد، سعی کنید همواره با یک شرکت قرارداد طراحی سایت را ببندید تا زمانی که به پشتیبانی آنها نیاز دارید کسی پاسخگویتان باشد، در حقیقت گرفتن خدمات پس از فروش و پشتیبانی از یک سازمان بسیار راحت تر از یک شخص طراح است.
سابقه شرکتی را که انتخاب می کنید بررسی کنید. سعی کنید کسی را که انتخاب می کنید خوشنام و متعهد باشد. برای سنجش میزان تعهد و خوشنامی شرکت طراحتان می توانید به مشتری های قبلی آنها زنگ بزنید. همچنین کیفیت کار آنها از روی نمونه کارهای قبلی شان می توانید بفهمید. درست است که قالب های طراحی شده نشان دهنده سلیقه کارفرمایان می باشد و طراح نقشی در آن ندارد ولی پارامترهای زیادی برای سنجش وجود دارد از جمله نظم سایت های نمونه و سرعت لود مناسب آن.

۱۴) آیا ما می توانیم سایت طراحی شده توسط وب نوش رو بر روی سرور خودمان بارگذاری کنیم؟

شما می توانید از سرورهای ما استفاده نکنید و سایت طراحی شده را بر روی هاست خودتان یا هر هاست دیگری بارگذاری کنید. در صورتی که شما مایل به انجام این کار باشید هیچ مشکلی را نخواهید داشت چرا که نرم افزار طراحی شده توسط وب نوش قابلیت بارگذاری بر روی تمام هاست هایی که امکانات فنی لازم را داشته باشند دارد.

۱۵) نحوه خرید دامنه چگونه است و از کجا باید خرید کنم؟

شما می توانید دامنه خودتان را از تمامی شرکت هایی فعال خریداری کنید. در صورتی که دامنه ای را خریداری کرده اید حتما بررسی کنید که به نام خودتان باشد و پنل ثبت و تمدید و در کل مدیریت آن را در اختیار داشته باشید چرا که برخی از شرکت های واسط با ثبت دامنه به نام خود عملا کلاهبرداری کرده و در آینده می توانند شما را اذیت کنند.

۱۶) آیا وب نوش خدمات ثبت دامنه و میزبانی وب را نیز ارائه می دهد؟

بله، ما در شرکت وب نوش تمامی خدمات مربوط به این حوزه را نیز انجام می دهیم. وب نوش دارای سرورهای اختصاصی خود می باشد که از حرفه ای ترین دیتاسنترهای ایران، آلمان و ایالات متحده آمریکا خریداری گردیده است و به لحاظ کیفیت و کارایی و عملکرد در سطح بالایی فعالیت میکند. ما برای راحتی مشتریان خود اقدام به راه اندازی این بخش نموده ایم.
در خصوص خدمات ثبت دامنه، شما می توانید مدارک خودتان را در اختیار ما بگذارید تا در سریعترین زمان ممکن دامنه دلخواهتان را به نام شما ثبت کنیم و یا به شما اموزش دهیم که اینکار را خودتان انجام دهید.

۱۷) خدمات پشتیبانی در وب نوش به چه صورت می باشد؟

وب نوش متعهد به پشتیبانی از نرم افزارهایی است که خود آن را راه اندازی کرده است و این پشتیبانی پس از راه اندازی وب سایت رایگان می باشد. ما در خصوص کمک به شما در خصوص استفاده راحت تر از نرم افزارتان و یا رفع مشکلات احتمالی بوجود آمده خدمات پشتیبانی رایگان را ارائه می دهیم. در صورتی که شما به عنوان مشتری از ما درخواست توسعه وب سایتتان را داشته باشید ما درخواست شما را بررسی و هزینه مرتبط را به شما اعلام میکنیم.
وب نوش علاوه بر خدمات پشتیبانی رایگان به مشتریان خود، با توجه به دارا بودن نیروی انسانی پشتیبان، خدمات پشتیبانی و نگهداری وب سایت را به کارفرمایان دیگری که راه اندازی وب سایتشان با ما نبوده است را دارد. اگر شما صاحب وب سایتی هستید که وقت و یا توان مدیریت و نگهداری آن را ندارید و یا اگر کارفرمایی هستید که نمی خواهید به خاطر مختصر کار بروزسانی وب سایتتان کارمندی را استخدام نمایید می توانید پشتیبانی سایت خودتان را به وب نوش بسپارید. برای اطلاع از چگونگی و تعرفه پشتیانی سایت می توانید کلیک کنید.